Niečo o mne…

Vyberiem aspoň zopár zaujímavostí, ostatné si môžete prečítať v článku na platforme E-ženy, ktorej som členkou. Rozhovor robila so mnou ďalšia šikovná E-žena Janka Takáčová.

Milé žienky,

pripravila som pre Vás rozhovor s úžasnou ŽENOU, ktorá roky stojí na vlastných nohách, osud vzala do vlastných rúk a má niekoľkoročné skúsenosti s podnikaním s krajinou, pred ktorou má každý rešpekt –  s Ruskom.

Je úspešná, jedinečná a pre mnohé z nás inšpiratívna.

Verím tomu, že aj Vás zaujme a bude pre Vás inšpiráciou nebáť sa, ale práve odhodlať sa začať niečo nové, niečo čomu veríte, v čom máte talent, čo Vás baví, napĺňa, je Vašou vášňou.

Eva Šandalová, slovenská podnikateľka, ktorá sa nebojí výzvy najväčšej krajiny sveta –  čo sa týka rozlohy – Ruska.

Je majiteľkou konzultačnej firmy frantexim, s.r.o. zameranej na export/import  z/do Ruska a najnovšie chce túto krajinu predstaviť aj z inej strany.

Biznis v Rusku je veľmi závislý aj na kontaktoch a dobrej nálade, poznaní regiónov a ich špecifík. Moja cesta na Sibír viedla aj do Irkutska, mesta nedeľako jazera Bajkal
Irkutsk

….z rozhovoru…

Aké je Tvoje vzdelanie? Pracovala si v tom, čo si vyštudovala?

Skončila som Technickú univerzitu v Košiciach – odbor Prevádzka a projektovanie závodov. Promovala som v 1990 roku a vtedy nastali búrlivé zmeny v našej spoločnosti. Ja som sa dostala síce ako ich štipendista  do PPS Detva a.s., pracovala som tam na rôznych oddeleniach. Nakoniec celkom náhodou som zakotvila na oddelení zahraničného obchodu. A tak nejak začala smerovať moja cesta smerom do Ruska. Najskôr to bola Ukrajina, Pobaltské štáty a potom aj Rusko, kde som nakoniec na pozícii Obchodného zástupcu na Veľvyslanectve SR v Moskve vystriedala kolegu. Bolo to pre mňa zaujímavé a hektické obdobie.

Čo Ťa lákalo na podnikaní v Rusku?

Neviem či môžem povedať čo ma „ lákalo“, nejak to prišlo samovoľne, nikdy som ani len nepomyslela, že tu zakotvím.  Ja som sa proste dostala k tejto práci najskôr ako som spomínala na oddelení zahraničného obchodu, potom som v Rusku pracovala a nakoniec to nejak tak VYŠLO. Asi Osud a náhoda v jednej kope….

Pokračovanie rozhovoru … http://www.zenysro.cz/blogy/osobni-rozvoj/rozhovor-s-inspirativnou-zenou-podnikate-kou-a-majite-kou-cestovnej-kancelarii-ma3oska-cast-2

Pridaj komentár